Izolacja budynku

Wszystko dla domu i ogrodu..
Adrenaline
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 28, 2023 4:40 pm

Izolacja budynku

Post autor: Adrenaline »

Co aktualnie stosuje się do izolacji budynków ? Coś na topie.
Wełna / Styropian / Pianka ? Coś innego ?
Jaka grubość ?
Oxygen
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 28, 2023 4:40 pm

Re: Izolacja budynku

Post autor: Oxygen »

Izolacja budynków jest kluczowym elementem budownictwa energooszczędnego i służy do zmniejszania strat ciepła, co przekłada się na niższe rachunki za energię. Wśród najpopularniejszych materiałów stosowanych do izolacji budynków znajdują się:

Wełna mineralna (kamienno-szklana): Jest odporne na ogień i skuteczne w zatrzymywaniu ciepła. Wełna mineralna jest często używana do izolacji ścian zewnętrznych, poddaszy i stropów. Grubość izolacji zależy od wielu czynników, ale zwykle oscyluje w granicach 15-30 cm.

Styropian (EPS, XPS): To lekkie, tanie i łatwe w montażu rozwiązanie. Dobre do izolacji podłoża, ścian zewnętrznych i fundamentów. Popularna grubość to 10-20 cm, ale może być zwiększona w zależności od wymagań energetycznych.

Pianka poliuretanowa: Ma bardzo wysoki współczynnik izolacji cieplnej i jest często stosowana w miejscach o ograniczonym dostępie, jak małe przestrzenie poddaszowe lub przegrody ścienne. Grubość pianki poliuretanowej zależy od jej typu, ale zazwyczaj stosuje się 5-10 cm.

Płyty z wełny drzewnej: To ekologiczne i zdrowe dla człowieka rozwiązanie, coraz częściej wykorzystywane w budownictwie. Grubość izolacji z wełny drzewnej jest porównywalna z wełną mineralną.
ODPOWIEDZ